Brawo Jadwiga - relacja z Memoriału Szablowskiego.

W dniu 11 listopada br. miał miejsce turniej upamiętniający osobę trenera ś.p. Wiesława Szablowskiego - wychowawcy kilkunastu roczników kategorii żaków, orlików i młodzików w Parafialnym Klubie Sportowym JADWIGA w latach 1993-2009.

Wygrany z poprzedniej edycji turnieju musiał w tym roku ustąpić miejsce lepszemu. Niespodziewanie, triumfatorem Memoriału im. Wiesława Szablowskiego, organizowanego po raz siódmy przez PKS Jadwiga Kraków została drużyna, która nie była typowana na zwycięzcę turnieju. Pierwsze miejsce w zdobyła drużyna najbardziej zdeterminowana i zmotywowana do zwycięstwa - Jadwiga II. Drugie miejsce zajęła Clepardia, a trzecie pierwsza drużyna Jadwigi. W turnieju uczestniczyły drużyny kategorii wiekowej orlików.

Do rywalizacji w dwóch grupach przystąpiły drużyny: Jadwiga I, Grębałowianka, Wanda i Prądniczanka, oraz Jadwiga II, Proszowianka, Clepardia i AP Diament.

Wyniki rywalizacji w gr. A:

Jadwiga I - Prądniczanka 6:0

Grębałowianka - Wanda 0:0

Jadwiga I - Grębałowianka 4:0

Prądniczanka - Wanda 2:3

Jadwiga I - Wanda 6:0

Prądnicznka - Grębałowianka 0:0

Wyniki rywaliacji w gr. B:

Jadwiga II – Clepardia 0:2

AP Diament - Proszowianka 1:3

Jadwiga II - AP Diament 1:0

Clepardia- Proszowianka 4:0

Jadwiga II - Proszowianka 1:1

Clepardia - AP Diament 2:0

W drugiej fazie w półfinałach spotkały się drużyny:

Wanda- Clepardia 0:2

Jadwiga I – Jadwiga II 1:1, K 2:3

Pierwszej drużynie gospodarzy po bardzo emocjonującym meczu i jeszcze bardziej napiętych seriach rzutów karnych pozostał mecz o III miejsce.

O kolejne miejsca w turnieju zagrały drużyny:

Mecz o VII miejsce:

Prądniczanka - AP Diament 3:1

Mecz o V miejsce:

Grębałowianka - Proszowianka 0:0, K 0:1

Mecz o III miejsce:

Jadwiga I - Wanda 11:0

Po emocjonującym półfinale z drugą drużyną Jadwigi, który zakończył się porażką, zawodnicy Jagi I doskonale dali sobie radę w meczu o III miejsce i pokonali rywala zdobywając bardzo wysoką liczbę bramek.

Mecz o I miejsce:

Jadwiga II – Clepardia 2:0

W tym przypadku Jadwiga II wywalczyła sobie zwycięstwo dzięki determinacji i walce całego zespołu. Bardzo dobra postawa zawodników na boisku zaowocowała wygraną w turnieju.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali:

zawodnik Jadwigi, Filip Dąbrowski - najlepszy zawodnik turnieju,

zawodnik Clepardii, Patryk Mirek - najlepszy bramkarz,

zawodnik Jadwigi, Batek Grzeszczyk król strzelców.

Okazałe statuetki i nagrody dla najlepszych ufundowała rodzina Szablowskich.

Z pewnością to był dzień pełen emocji, należy nadmienić, że harmonijny przebieg turnieju był możliwy dzięki zaangażowaniu rodziców Jagi, za co trener bardzo dziękuje. Dziękuję za aktywną pomoc, za wzorową wzajemną współpracę mimo krótkiego czasu na zorganizowanie wszystkiego.

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w turnieju, a wygranej drużynie Jadwidze II gratulujemy uzyskanego wyniku.