8. Memoriał Szablowskiego zakończony!

W sobotę 24 listopada na hali sportowej KS Prądniczanka 6 drużyn przystąpiło do rywalizacji w ramach VIII edycji Memoriału Wiesława Szablowskiego . Drużyny reprezentowane były przez orlików, czyli młodychpiłkarzyz rocznika 2008/2009.

Zgłoszone drużyny występowały w składach 6 – osobowych. Każdy mecz trwał 20 minut. W dwóch grupach rywalizowano systemem „każdy z każdym”, następnie rozegrano mecz o 5 m-ce, półfinały, mecz o 3 m-ce i FINAŁ.

Punktualnie o g. 13:45 uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał Koordynator i Wiceprezes Parafialnego Klubu Sportowego Jadwiga Kraków, który przybliżył wszystkim sylwetkę cieszącego się dużym szacunkiem wśród zawodników trenera Wiesława Szablowskiego.

Do g. 16:00 trwały emocjonujące mecze w grupach. Rywalizacja w grupach była zacięta i do dalszej fazy rozgrywek awansowały drużyny: Jadwiga I, Słomniczanka, Olimpic i Clepardia.

Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie o V miejsce w turnieju Prądniczanki z Jadwigą II. Gospodarze turnieju nie byli w stanie zdobyć żadnej bramki. Zacięty mecz zakończył się zwycięstwem Prądniczanki.

W pierwszym półfinale Jadwiga I zagrała z ekipą UKS Olipic. Zwycięzcą meczu była drużyna Jadwiga I, która wygrała 6:2.

Drugie spotkanie półfinałowe (Clepardia i Słomniczanka) zakończyło się remisem (0:0), po kolejce rzutów karnych wyłoniono zwycięzcę. Słomniczanka wygrywając 2:1 w rzutach karnych przeszła do finału.

W meczu o III miejsce naprzeciw siebie stanęły drużynyClepardiiiOlimpic. W tym meczu Clepardia strzeliła aż 3 bramki, dzięki czemu wywalczyła miejsce na podium.

Ostatni mecz turnieju został rozegrany między drużynami Jadwigi I i Słomniczanką. Było to bardzo wyrównane spotkanie, jednak w ostatniej fazie meczu Słomniczanka dała sobie strzelić gola, który ostatecznie przesądził o końcowym rezultacie 1-0 dla Jadwigi.

To był nasz kolejny bardzo dobry turniej. Gratulacje dla wszystkich zawodników. Jadwiga II zyskała cenne doświadczenie, które będzie w procentować - CIERPLIWOŚCI - BRAWA CHŁOPAKI.

Jadwiga I świetnie poradziła sobie ze wszystkimi rywalami i zawodnikom należą się ukłony za koncentrację, skuteczność i ZAANGAŻOWANIE.

Celem rozwijania coraz większej współpracy na boisku i zespołowości zazwyczaj trener specjalnie nie wyróżnia strzelców bramek, jednak królem strzelców został zawodnik, którego gra wyglądała bardzo zespołowo. Najwięcej bramek w turnieju zdobył nasz zawodnik - Filip Dąbrowski !!!!

BRAWO JADWIGA !!!

GRATULACJE !!!

Ogromne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do fajnej organizacji turnieju:

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH - Pan Tomasz Szablowski

SPIKERZY - Pan Antoni Curzydło, Pan Robert Wąsik

BUFET - Państwo Antolak (babcia, mama, brat kuby), Pani Anna Kędzior, Pani Kotabra), przepraszam - jeśli kogoś pominąłem...

OPIEKA MEDYCZNA - Pan Maciej Kotarba

DYPLOMY - Pan Sławek Mazur

SĘDZIOWIE - Juniorzy Jadwigi.